Указатель м. Одеса, вул. Академіка Заболотного, 26/32
(096) 804 01 01, (073) 804 01 01, (050) 804 01 01

Ультразвукові дослідження 

Дослідження органів і тканин за допомогою ультразвукових «хвиль». Проходячи через межі між різними тканинами, ультразвук по-різному відбивається від них

записатись

У медичному центрі GBLCLINIC Ви можете пройти ультразвукове обстеження (УЗД).

УЗД – це неінвазивний (без проникнення в порожнину) метод дослідження, заснований на використанні ультразвукових хвиль. Ультразвукове дослідження вважається безпечним способом отримання інформації.

GBLCLINIC оснащений одним із найкращих в Одесі сучасним медичним обладнанням, яке дозволяє проводити високоточне ультразвукове дослідження. Зокрема, це УЗД апарат експертного класу Siemens Acuson SC2000, який відкрив новий стандарт в ехокардіографії. Дане обладнання  дозволяє проводити дослідження в галузі кардіології та ангіології, а також отримувати живе об'ємне зображення всього серця в реальному часі. 

Siemens Acuson 1

УЗД апарат експертного класу S2000 незамінний при проведенні складних досліджень та диференціальної діагностики в багатьох органах, особливо в порівнянні з базовими апаратами УЗД. Завдяки сучасним розробкам фірми Siemens обладнання дозволяє отримувати зображення з найвищою деталізацією, що гарантує об'єктивність дослідження та точність діагнозу.

Siemens Acuson 2

Чи потрібно робити УЗД, якщо вас нічого не турбує?

Щороку в рамках диспансеризації кожна людина має проходити УЗД внутрішніх органів.

Раз на рік необхідно пройти УЗД органів черевної порожнини, нирок, органів малого тазу (жінкам матки та яєчників, чоловікам – передміхурової залози та насіннєвих бульбашок), щитовидної залози. Ці дослідження можна виконати самостійно без направлення лікаря.

Зробити УЗД хоча б 1 раз у житті необхідно для виключення вроджених змін, тобто тих, з якими ви народилися. Інакше вони називаються аномаліями чи варіантами розвитку.

Щорічне дослідження дозволяє спостерігати за станом внутрішніх органів у динаміці. Відстежувати найменші зміни у них. Ці дії дозволяють виявляти захворювання на ранніх стадіях. Особливо це стосується онкологічних захворювань. Багато хто з них до певного моменту протікає без будь-яких симптомів. Як відомо, при виявленні онкозахворювань на ранній стадії відсоток виживання хворого значно вищий.

УЗД внутрішніх органів

Ультразвукове дослідження відіграє важливу роль у постановці діагнозу захворювань внутрішніх органів, таких як:

  • черевна порожнина та заочеревинний простір:
    • печінка
    • жовчний міхур і жовчовивідні шляхи
    • підшлункова залоза
    • селезінка
    • нирки
  • органи малого тазу
    • сечоводи
    • сечовий міхур
    • передміхурова залоза

Зважаючи на невисоку вартість і високу доступність, ультразвукове дослідження є широко використовуваним методом обстеження пацієнта і дозволяє діагностувати досить велику кількість захворювань, таких як

  • онкологічні захворювання,
  • хронічні дифузні зміни в органах (дифузні зміни в печінці та підшлунковій залозі, нирках та паренхімі нирок, передміхуровій залозі),
  • наявність конкрементів у жовчному міхурі, нирках,
  • наявність аномалій внутрішніх органів, рідинних утворень в органах.

У силу фізичних особливостей не всі органи можна достовірно досліджувати ультразвуковим методом, наприклад, порожнисті органи шлунково-кишкового тракту важкодоступні для дослідження через вміст газу. Тим не менш, ультразвукова діагностика може застосовуватися для визначення ознак кишкової непрохідності та непрямих ознак спайкового процесу. За допомогою ультразвукового дослідження можна виявити наявність вільної рідини в черевній порожнині, якщо її досить багато, що може відігравати вирішальну роль у лікувальній тактиці низки терапевтичних та хірургічних захворювань та травм.

Печінка

Ультразвукове дослідження печінки є досить високоінформативним. Лікарем оцінюються розміри печінки, її структура та однорідність, наявність осередкових змін, а також стан кровотоку. УЗД дозволяє з досить високою чутливістю та специфічністю виявити як дифузні зміни печінки (жировий гепатоз, хронічний гепатит та цироз), так і вогнищеві (рідинні та пухлинні утворення). Обов'язково слід додати, що будь-які ультразвукові висновки дослідження як печінки, так і інших органів необхідно оцінювати тільки разом із клінічними, анамнестичними даними, а також даними додаткових обстежень.

Жовчний міхур та жовчні протоки

Окрім самої печінки оцінюється стан жовчного міхура та жовчних проток – досліджуються їх розміри, товщина стінок, прохідність, наявність конкрементів, стан оточуючих тканин. УЗД дозволяє в більшості випадків визначити наявність конкрементів у порожнині жовчного міхура.

Підшлункова залоза

При дослідженні підшлункової залози оцінюються її розміри, форма, контури, однорідність паренхіми, наявність утворень. Найбільш часто виноситься лікарями ультразвукової діагностики висновок «дифузні зміни в підшлунковій залозі» може відображати як вікові зміни (склеротичні, жирова інфільтрація), так і можливі зміни внаслідок хронічних запальних процесів.

Нирки та надниркові залози, заочеревинний простір

Дослідження заочеревинного простору, нирок та надниркових залоз є досить важким для лікаря через особливості їх розташування, складності будови та багатогранності та неоднозначності трактування ультразвукової картини цих органів. При дослідженні нирок оцінюється їх кількість, розташування, розмір, форма, контури, структура паренхіми та чашечно-милкової системи. УЗД дозволяє виявити аномалії нирок, наявність конкрементів, рідинних та пухлинних утворень, а також зміни внаслідок хронічних та гострих патологічних процесів нирок.

Щитоподібна залоза

У дослідженні щитовидної залози ультразвукове дослідження є провідним і дозволяє визначити наявність вузлів, кіст, зміни розміру та структури залози.

УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору потребує підготовки. За 3 дні до дослідження з раціону слід виключити продукти, що сприяють газоутворенню. Дослідження краще проводити у першій половині дня на голодний шлунок.

УЗД серця (ехокардіографія)

Ехокардіографія (ЕхоКГ) – це ультразвукова діагностика захворювань серця. У цьому дослідженні оцінюються розміри серця та його окремих структур (шлуночки, передсердя, міжшлуночкова перегородка, товщина міокарда шлуночків, передсердь і так далі), наявність та обсяг рідини в перикарді – "серцевій сорочці", стан клапанів серця. За допомогою спеціальних розрахунків та вимірювань Ехокардіографія дозволяє визначити масу серця, скорочувальну здатність серця – фракцію викиду тощо.

Ехокардіографія не потребує особливої ​​підготовки. Якщо раніше ви проходили подібне дослідження, результати попереднього скринінгу бажано взяти із собою.

УЗД у акушерстві та гінекології

Ультразвукове дослідження використовується для вивчення внутрішніх органів малого тазу жінки, стану матки під час вагітності, анатомії та моніторингу внутрішньоутробного розвитку плода.

УЗД при вагітності дозволяє вирішувати найрізноманітніші завдання: від підтвердження вагітності до уточнення даних про стан плода і матері на будь-якому терміні вагітності. При нормально протікає вагітності УЗД проводять мінімум тричі: у I, II та III триместрі (триразовий скринінг у 12, 22 та 32 тижні). На кожному терміні УЗД-діагностика має свої цілі, а також дозволяє спостерігати за розвитком плоду в динаміці. Жінкам з ускладненим перебігом вагітності (загрозою мимовільного переривання, підозрою на затримку внутрішньоутробного розвитку плода, фетоплацентарну недостатність, відшарування плаценти та ін.) УЗД виконується з індивідуальною частотою на різних термінах.

УЗД при вагітності має цілу низку переваг перед іншими методами пренатальної діагностики: насамперед це неінвазивність (без проникнення в порожнину), висока інформативність, широка доступність і доведена безпека як для жінки, так і для плода.

Перед дослідженням радимо Вам уточнити, чи необхідна підготовка до нього.

УЗД судин, артерій та вен

У сучасній ультразвуковій практиці проводять:

  • УЗДГ судин головного мозку та шиї
  • УЗДГ вен нижніх кінцівок

УЗД судин головного мозку та шиї – це ультразвукове обстеження стану кровоносних судин шиї та голови людини всередині та зовні черепа. Метод абсолютно безболісний, але водночас інформативний, що дозволяє дізнатися докладну інформацію про те, в якому стані знаходиться кровообіг головного мозку. На підставі даних, отриманих за допомогою УЗД, лікар отримує подання, через що виникли скарги на стан здоров'я, який метод лікування патології призначити та зробити прогноз про перебіг хворобиня.

По-іншому УЗД судин головного мозку називають нейросонографія. Ультразвукове дослідження, при якому використовується ефект Доплера, в медицині називається ультразвукова доплерографія магістральних судин голови (УЗДГ) або доплерографія. Це означає, що під час огляду ультразвук відображатиметься від кров'яних тілець, і відтворюватиме на екрані апарата зображення мережі судин з кров'ю, що рухається по них.

Залежно від того, яку ділянку кровоносної системи мозку необхідно дослідити, доплерографічне дослідження поділяють на два види:

  • Транскраніальна доплерографія – це метод діагностики, при якому датчик ставлять на найтонші кістки черепа і оцінюють стан артерій і вен, які безпосередньо живлять мозок
  • УЗД екстракраніальних судин – це дослідження, при якому лікар оцінює стан великих судин на шиї пацієнта, чи є в них патологія, через яку страждає головний мозок.

Спеціально готуватися до проведення УЗДГ немає потреби, проте за кілька днів до маніпуляції необхідно обмежити споживання продуктів та препаратів, які впливають на тонус кровоносних судин:

  • кави та чай
  • алкоголь
  • нікотин
  • лікарські препарати

УЗДГ вен нижніх кінцівок – це високоінформативний, доступний метод дослідження стану поверхневих та глибоких кровоносних судин, що дозволяє виявити порушення місцевого кровообігу. За допомогою цього можна оцінити загальний стан венозної системи, виявити запальні процеси і ступінь прохідності судини. УЗД дозволяє провести своєчасну профілактику захворювань, призначити грамотне лікування.

Зробити дослідження необхідно, якщо у вас болять і набрякають ноги, є важкість у ногах, ви відчуваєте швидку стомлюваність, вени проступають на поверхні шкіри.

УЗД вен нижніх кінцівок дозволяє діагностувати такі захворювання:

  • Варикоз

Венозна кров застоюється, а сама судина розширюється. Це проявляється свербінням, болем та тяжкістю в ногах. У занедбаній формі з'являються трофічні рани.

  • Флеботромбоз

У венах формуються тромби, які порушують кровотік у ногах. Симптоми – біль, рани, набряклість.

  • Атеросклероз

Це хронічна недуга, для якої характерне формування атеросклеротичних бляшок. Ознаки – болючі відчуття в ногах, втома при мінімальній фізичній активності, озноб шкіри, трофічні рани.

  • Хвороба Бюргера
  • Уражаються дрібні судини ніг. Шкіра стає сухою, блідою, підвищується потовиділення, виникає відчуття поколювання, оніміння. Синіють, ламаються нігті, стопи покриваються трофічними ранами.

Підготовки дослідження не вимагає.

УЗД органів опорно-рухового апарату

Використовуючи ультразвукову діагностику, лікарі можуть виявити зміни кісткових структур, м'яких тканин всього опорно-рухового апарату: зв'язок, сухожиль, м'язів та синовіальних сумок. На відміну від рентгенівського дослідження, УЗД не несе променевого навантаження і, отже, є безпечним для пацієнта.

Ультразвукове дослідження дозволяє визначити:

  • Наявність травм
  • Патологічних процесів
  • Дегенеративних процесів
  • Запальних змін

Як правило, лікарі призначають УЗД суглобів за наявності в них болю, появі хрускоту, обмеження рухливості або появи пухлиноподібної освіти, набряклості. Зазвичай під час проведення УЗД досліджуються симетричні суглоби (здоровий і уражений), щоб точніше виявити та описати характер патологічного процесу.

Дослідження не вимагає підготовки.

Для уточнення інформації щодо вартості послуг перейдіть до розділу сайту – Ціни .