Указатель м. Одеса, вул. Академіка Заболотного, 26/32
(096) 804 01 01, (073) 804 01 01, (050) 804 01 01

Алергологія

Вивчення алергічних реакцій та захворювань, причини їх виникнення, механізми розвитку та прояви, методи їх діагностики, профілактики, лікування

записатись

Алергія – захворювання, у якому виявляються ознаки неправильного взаємодії імунної системи та речовин, іменованих алергенами. У разі схильності організму до алергії може виникати реакція на вплив алергенів у вигляді запальних процесів.

Найважливіше – своєчасно розпізнати проблеми та звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря алерголога. Його основним завданням є вжиття заходів щодо пом'якшення симптоматики алергії та виявлення причин її розвитку.

алергологія1

Отрута та токсини – не те саме

Досить часто алергію помилково приймають за реакцію у відповідь організму на вплив токсинів. На відміну від токсинів, алергени становлять небезпеку лише для організму, чутливого до них. Також важливо розуміти, що рівень тяжкості симптомів алергії не завжди залежить від кількості алергену.

Найяскравіший приклад – набряк Квінке або анафілактичний шок, здатні виникнути навіть за мінімальної дози алергену.

Допомогти впоратися з проявами алергії та попередити загострення допоможуть спостереження фахівця та встановлення правильного діагнозу з призначенням курсу антигістамінних препаратів. Такий підхід ефективний у лікуванні бронхіальної астми, сезонної алергії, ангіоневротичного набряку, кропив'янки та суміжних захворювань.

Секрет успішного лікування алергії – сучасні терапевтичні методики, що включають імунотерапію. Зміцнення імунної системи здатне внести суттєві корективи у хід алергічної реакції та створити умови для повного лікування.

У яких випадках необхідна консультація алерголога?

Профіль цього фахівця – діагностика та терапія патологічних реакцій організму на вплив алергенів Лікар-алерголог має всі методи діагностики алергії, передові техніки специфічної імунотерапії алергічних захворювань.

Про необхідність відвідування фахівця можуть свідчити такі симптоми:

  • частий та наполегливий кашель;
  • задишка;
  • чхання;
  • закладеність носа, не пов'язана з простудними захворюваннями та ГРЗ.

Якщо перераховані вище симптоми супроводжуються висипанням шкіри і помітно посилюються при вдиханні різких запахів, у сезон цвітіння або при контакті з косметикою або миючими засобами, слід негайно записатися на прийом до алерголога.

Методи діагностики алергічних захворювань

З метою виявлення алергії насамперед фахівцю необхідно докладно опитати хворого, уточнити історію захворювання та з'ясувати, у який період проявилися перші ознаки алергії. Таким чином лікар може визначити, з чим була пов'язана поява алергічної реакції. прийомом будь-якої їжі, використання косметики тощо.

алергологія2

При грамотному зборі анамнезу, докладному розпитуванні пацієнта та правильній постановці діагнозу шанс на успішне лікування алергії значно збільшується.

Діагностування алергічних захворювань проводиться у декілька етапів:

  • Консультація пацієнта та збирання анамнезу.
  • Візуальний огляд хворого.
  • Виконання шкірної алергодіагностики.
  • Провокаційні алерготести.
  • Діагностика захворювання в умовах лабораторії.

Щойно виконано збір анамнезу, алерголог може переходити до фізикальної діагностики та лабораторного дослідження. Як правило, в рамках даних етапів проводяться ультразвукова діагностика, призначаються загальноклінічні аналізи.

Найбільшу увагу приділяється діагностиці шкірного покриву та слизових оболонок, на яких алергія виявилася особливо виражено. Також алерголог прослуховує легені щодо виявлення ознак алергічного спазму бронхів, еозинофильной пневмонії, легеневого васкуліту, екзогенного альвеоліту. Постановка діагнозу здійснюється на підставі даних, отриманих в результаті скринінгової діагностики, а також процедур, спрямованих на виявлення специфічних симптомів.

Після встановлення діагнозу лікар-алерголог повинен визначитися з методом лікування, покликаним скоригувати роботу імунної системи пацієнта. Якщо прогноз вказує на неможливість повного позбавлення алергії, антигістамінні препарати призначаються з метою придушення симптомів та зменшення кількості загострень захворювання. Лікування не призведе до абсолютного одужання, але дозволить пацієнтові швидко повернутися до звичного способу життя.

Методи лікування алергії

Аллерген-специфічна імунотерапія (АСІТ) – унікальний метод лікування алергічних захворювань, спрямований її повне лікування. На відміну від інших методик, АСІТ дозволяє не просто пом'якшити симптоми алергії, а впливати на їхню причину.

Гормональна терапія проти алергії.

Переваги лікування в GBLCLINIC

  • Найсучасніше високотехнологічне обладнання світових лідерів;
  • Консультації вузькопрофільних фахівців  і широкий спектр медичних послуг;
  • Обстеження та лікування в центріGBLCLINIC проводять лікарі вищої кваліфікації, кандидати медичних наук та професора з багаторічним досвідом роботи;
  • Фахівці GBLCLINIC у своїй роботі застосовують міжнародні методики дослідження та протоколи лікування, які є безпечними та високоефективними для пацієнта;
  • Ми не призначаємо непотрібних процедур та лікування, несемо відповідальність перед своїми пацієнтами за об'єктивне, якісне та комфортне медичне обслуговування.
 

Уточнити інформацію щодо вартості послуг, знижок та пільгових програм можна за телефонами нашої клініки:

(096)-804-01-01;

(073)-804-01-01;

(050)-804-01-01.